Noclegi w Beskidach

Noclegi Piwniczna-Zdrój: Willa Świetlana

ul. Leśna 1

33-350 Piwniczna-Zdrój

tel.: 18 549 10 26


Cena minimalna za pokój 2-osobowy: 100 zł

Cena za osobę: od 50 zł do 50 zł

Miejsc noclegowych: 28, ilość pokoi: 12


Opis obiektu:

Willa Świetlana istnieje od 1937 roku. W swoich progach gościł wiele znakomitych postaci z życia kulturalnego i politycznego naszego kraju.

Położony w urokliwym miejscu, u podnóża góry Kicarz, przy Alei Zdrojowej, zapewnia tak jak dawniej, ciszę, dyskrecję i komfort wszystkim wypoczywającym. Po generalnej modernizacji, oferuje swoim gościom 12 pokoi (2-3 osobowych z łazienkami) a także dla zmotoryzowanych - parking. Z tarasu widokowego (90m2) roztacza się widok na rzekę Poprad i górę Kicarz.

Doskonała kuchnia pozwoli cieszyć podniebienie smakoszy. Wyciągi narciarskie, szlaki górskie, bliskość Parku Wodnego na Słowacji (3km od granicy) będą dla Państwa dodatkowymi atrakcjami w czasie pobytu w Piwnicznej Zdrój w Willi Świetlana.

Położenie Willi Świetlana sprawia, ze jest to idealne miejsce do wypoczynku, bez potrzeby wyruszania w dalekie wędrówki w poszukiwaniu atrakcji - w ustronnym zakątku, wśród drzew i podnóża góry Kicarz, z której można podziwiać widoki na okoliczne lasy pełne grzybów(prawdziwki, rydze...), góry a także na samą Piwniczną.

Miasto Piwniczna Zdrój, założył król Kazimierz Wielki w 1348 roku. Do dzisiaj zachował się prawie oryginalny układ urbanistyczny z czworobocznym rynkiem i wychodzącymi z jego narożników ulicami. Po środku rynku, w cieniu kasztanowców, stoi zabytkowa studnia z XVII wieku.

Dosłownie parę kroków od obiektu, znajduję się Pijalnia Wody Mineralnej, która oprócz walorów smakowych, ma także cenne właściwości lecznicze, co zostało odkryte już w latach 80-tych XIX w.

Niektóre z nich biegną tuż obok naszej willi - Łabowska Hala, Pisana Hala. Część z tych szlaków to również szlaki rowerowe.

Niecały kilometr od willi znajduję się Stacja Narciarska - Kokuszka. Oprócz Kokuszki, w okolicy są jeszcze dwa miejsca, w których można dać zdrowy upust białego szaleństwa - Sucha Dolina i Wierchomla.

W odległości kilkuset metrów znajduję się główna przystań łodzi, którymi można dokonać spływu rzeką Poprad pełną pstrągów, aż do Rytra. Z pewnością będzie to dla Państwa niezapomniana przygoda.


Przy kontakcie telefonicznym prosimy powołać się na serwis www.beskidy-noclegi.pl

www.beskidy-noclegi.pl © Noclegi w Beskidach, 2010-2011

Template Licence